Playstore nedir?

Playstore binlerce üründen oluşan dijital oyun mağazasıdır 🎮 Playstore, Türk Telekom güvencesiyle en yeni PC ve konsol oyunlarını, free to play ve mobil oyun paketlerini avantajlı fiyatlarla sunar. Kullanıcılar mobil ödeme, kredi kartı ve Türk Telekom evde internet faturasına ek 12 aya varan taksit seçenekleri ile ödeme yapabilir. Ayrıca ön sipariş verebilme ve yıl boyunca gerçekleştirilen %90’a varan indirimler ile oyunlara avantajlı fiyatlarla sahip olabilme imkanı sunar. Oyun severler Playstore’da alışveriş yaptıkça Playstore Bonus kazanabilir, kazandıkları Playstore Bonus’ları sonraki alışverişlerinde harcayabilirler.

Playstore'dan kimler alışveriş yapabilir?

Türk Telekom müşterisi olsun ya da olmasın herkes Playstore'dan alışveriş yapabilir.

Playstore nasıl üye olabilirim?

Playstore'a kolayca üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Playstore'da neler var?

Playstore'da en popüler oyunları ve ek paketleri (DLC) avantajları fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bunların yanında Free to Play ve mobil oyunlarda geçerli oyun içi paralara/paketlere de ulaşabilirsiniz.

Playstore'dan alışveriş yapmak güvenli midir?

Playstore, Türk Telekom güvencesi ile hizmet vermektedir, satılan tüm ürünler yasal distribütörlerden temin edilmektedir.

Playstore'dan satın aldığım oyunları nasıl oynayabilirim?

Playstore'dan satın aldığınız oyunları Steam, Ubiconnect gibi platformlar üzerinde aktif ettikten sonra güvenle oynayabilirsiniz

Playstore’dan oyun satın almak için Türk Telekom internet müşterisi olmam gerekli mi?

Hayır, Playstore’dan dileyen herkes oyun satın alabilir. Ancak Türk Telekom internet müşterileri oyunları  Türk Telekom internet faturalarına yansıtarak 12 aya varan taksit seçenekleri ile satın alma avantajına sahip olurlar.

Ön Sipariş Nedir?

Ön sipariş ürünleri hemen oynanabilir oyunlar değildir, ama ön sipariş ile satın aldığınız ürünlerde erken erişim, ek özellik veya içeriklere tüm dünya ile aynı anda ulaşma avantajlarına sahip olabilirsiniz.

Ön sipariş verdiğimde aktivasyon koduna nasıl ulaşacağım?

Tüm dünyada ortak belirlenen dağıtım saatinde sitenin sağ üst tarafında bulunan Hesabım > Siparişlerim sayfasından aktivasyon kodunuza erişebilirsiniz.

Hediye çeklerime nasıl ulaşırım?

Sitenin sağ üst tarafında bulunan Hesabım > Hediyelerim sayfasından tüm hediye çeklerinize ulaşabilirsiniz.

Aktivasyon kodunu nasıl alacağım?

Ürünü satın aldıktan sonra Siparişlerim sayfasında listelenen ürünlerin "ÜRÜN BİLGİSİNİ GÖSTER" butonuna tıklayarak aktivasyon kodu ve aktivasyon yönergesine ulaşabilirsiniz.

Aktivasyon kodunu Steam'de nasıl aktif ederim?

Steam üyeliğiniz yoksa: http://store.steampowered.com/?l=turkish bağlantısı üzerinden üye olun. Yönlendirmeleri takip ederek, yazılımı indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Uygulamayı çalıştırın. ”Oyun Ekle” bölümünden “Steam'de Ürün Etkinleştir” i tıklayın. Sonraki ekranda Aktivasyon kodunu ilgili alana kopyalayıp, Kabul Ediyorum'a tıklayarak yönlendirmeleri takip edin. Artık oyununuzu indirip oynamaya başlayabilirsiniz.
Steam üyeliğiniz varsa: Steam uygulamasını çalıştırın. ”Oyun Ekle” bölümünden “Steam'de Ürün Etkinleştir” i tıklayın. Sonraki ekranda Aktivasyon kodunu ilgili alana kopyalayıp, Kabul Ediyorum'a tıklayarak yönlendirmeleri takip edin. Oyun indirme işleminiz başlayacaktır, indirme işlemi bittikten sonra oyununuzu "Kütüphane/Library" içerisinden seçerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Aktivasyon kodunu Ubiconnect'de nasıl aktif ederim?

Ubisoft üyeliğiniz yoksa: https://ubisoftconnect.com/tr-TR/login bağlantısı üzerinden üye olduktan sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
Ubisoft üyeliğiniz varsa: Ubisoft hesabınıza giriş yaptıktan sonra Playstore.com'da Hesabım > Siparişlerim sayfasından "ÜRÜN BİLGİSİNİ GÖSTER" butonuna tıklayın. Sonrasında "Ubisoft hesabınızla eşleştirin" butonuna tıklayarak eşleştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Devamında Ubisoft Connect'den oyunu indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aktivasyon kodunu Epicgames'de nasıl aktif ederim?

Epic Games üyeliğiniz yoksa: Epic Games web sitesine giderek buradan kayıt olun. Kayıt tamamlandıktan sonra yönlendirmeleri takip ederek, yazılımı indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Kodunuzu uygulama üzerinden yada web sitesi üzerinde buradaki sayfadan kullanabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırın. Sağ üstteki hesap bölümüne tıklayın. Açılan ekranda soldaki menüden KOD KULLAN bağlantısına tıklayın. Aktivasyon kodunu bu alana yapıştırarak, KULLAN butonuna tıklayın. Artık oyununuzu indirip oynamaya başlayabilirsiniz.
Epic Games üyeliğiniz varsa: Epic Games web sitesine buradan hesabınızla giriş yapın. Kodunuzu uygulama üzerinden yada web sitesinde buradaki sayfadan kullanabilirsiniz. Uygulamada etkinleştirmek için uygulamayı çalıştırın. Sağ üstteki hesap bölümüne tıklayın. Açılan ekranda soldaki menüden KOD KULLAN'A tıklayın. Aktivasyon kodunu bu alana yapıştırarak, KULLAN'A tıklayın. Artık oyununuzu indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Aktivasyon kodunu diğer platformlarda nasıl aktif ederim?

Ürünü satın aldıktan sonra Siparişlerim sayfasında listelenen ürünlerin "ÜRÜN BİLGİSİNİ GÖSTER" butonuna tıklayarak aktivasyon kodu ve aktivasyon yönergesine ulaşabilirsiniz.

Ürünün hangi platformda kullanılacağını nereden öğrenebilirim?

Ürün kartlarında sağ üst tarafta ve ürün detay sayfasında oyunun aktif edileceği platformlarla ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Mobil ödeme ile nasıl ürün satın alabilirim?

Tüm GSM operatörleri üzerinden aktif edildikten sonra kullanılabilen ve ücreti mobil hat faturalarına yansıtarak alışveriş yapılmasına olanak sağlayan bir ödeme yöntemidir. Yapılmak istenen ödeme tek SMS ile onaylanır

Kredi kartı ile nasıl ürün satın alabilirim?

Ödeme Seçenekleri sayfasında kredi kartına ait bilgiler girildikten sonra ödeme yapılabilir.

Türk Telekom evde internet faturama yansıtarak nasıl ürün satın alabilirim?

Ödeme Seçenekleri sayfasında "Fatura ile Ödeme" seçildikten sonra taksit seçimi yapılır. Sonrasında Güvenlik İşlem Numarasına(GİN) gönderilen tek kullanımlık kod ile alışveriş tamamlanır. Fatura ile ödeme seçeneğini kullanabilmek için Türk Telekom evde internet müşterisi olmak gerekmektedir.

Mobil ödeme limitimi nasıl öğrenebilirim?

Türk Telekom abonesiyseniz:Türk Telekom Mobil Online İşlemler Uygulaması üzerinden veya 444 11 15 numaralı çağrı merkezini arayarak mobil ödeme limitinizi öğrenebilirsiniz.
Vodafone abonesiyseniz: 444 0 542 numaralı çağrı merkezini arayarak mobil ödeme limitinizi öğrenebilirsiniz
Turkcell abonesiyseniz: MOBILODEME LIMIT yazıp 2222'ye göndererek mobil ödeme limitinizi öğrenebilirsiniz.

NFT nedir?

Nitelikli Fikri Tapu, ya da İngilizcedeki popüler ismiyle non-fungible token, blok zincirinde depolanan benzersiz ve değiştirilemez bir dijital varlıktır.

Playstore Collection nedir?

Playstore Collection, Playstore’un ilk NFT projesi olup, Polygon blok zincirinde barındırılan 1000 adet eşsiz NFT’den oluşur.

Playstore’dan NFT hediyeli ürün alışverişi gerçekleştirdim, nasıl NFT talep edeceğim?

NFT talep edebilmeniz için MetaMask cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Siparişlerim bölümündeki NFT hediyeli siparişinizin altındaki butonlar, MetaMask eklentisini tarayıcınıza kurmanız için yönlendirme yapmaktadır. Butona tıkladıktan sonra oluşturduğunuz MetaMask cüzdanınız otomatik olarak web sitesine bağlanacak ve sayfayı yenilediğinizde siparişinizin altındaki buton “NFT Talep Et” olarak güncellenecektir. Eğer mobilden işlem yapıyorsanız, App Store veya Google Play mağazasına gitmeniz ve MetaMask'ı indirerek Polygon ağını elle tanımlamanız gerekmektedir.

MetaMask cüzdan için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, MetaMask cüzdan tamamen ücretsiz oluşturulmaktadır ve Playstore Collection NFT’leri talep etmeniz için cüzdanınızda herhangi bir kripto varlığınızın olmasına gerek yoktur.

NFT’lerimi nerede görebilirim?

MetaMask cüzdanınıza gönderilen NFT’nizi, OpenSea'de veya diğer Polygon ağını destekleyen NFT pazaryerlerinde görüntüleyebilirsiniz. OpenSea’ye MetaMask cüzdanınızla giriş yaptığınızda “Profil – More – Hidden” adımlarını takip ederek Hidden bölümündeki NFT’lerinizi görüntüleyebilir ve Unhide statüsüne çekebilirsiniz.

NFT’mi nasıl satabilir veya takas edebilirim?

Playstore Collection Nft’nizi satmak veya takas etmek istiyorsanız, OpenSea veya diğer Polygon destekli NFT pazaryerlerinde listeleyebilirsiniz.

Giriş yapmak istediğiniz aboneliği seçiniz.