Life of Delta

Kıyamet sonrası Japonya'da geçen Life of Delta'nın dünyasında bildiğimiz kadarıyla insanların soyu nükleer felaket sonrasında neredeyse tükenmiş, geriye zeki bakım robotları kalmış. Nükleer serpintiler sonucunda çoğu paslanan ve işlevlerini aksatan bu robotların yanı sıra ortaya bir de mutasyon geçirerek iki ayak üzerinde yürümeye başlayan hayvanlar çıkmış. Bunlardan bazıları gergedana, bazıları kertenkeleye benziyor.


Biz Life of Delta'da oyuna ismini de veren Delta ismindeki sevimli bir bakım robotunu oynuyoruz. Paslanmış ve ömrünün sonuna geldiği düşünülen robotlardan biriyiz, tam da eritilmek üzere aside atılacağımız sırada Joe adındaki bir başka robot kurtarıyor bizi. İmha edilecek robotları kurtarmak ciddi bir suç, bu yüzden Joe mutant hayvanlar tarafından yakalanarak tutuklanıyor. Bize yardım eden Joe'yu kaderiyle baş başa bırakacak halimiz yok ya, biz de düşüyoruz peşine.
Life of Delta'ya başladığınız anda ilk olarak dikkatinizi çekecek şey grafiklerinin güzelliği. Her sahne müthiş bir özenle, tamamen elle çizilmiş ve kıyamet sonrası robotların hakim olduğu bir dünyayı çok net biçimde yansıtmayı başarmış. Her bir mekan birbirinden tamamen farklı ve bu güzel çizimler eşliğinde oyun dünyasını daha bir seviyoruz oynarken.


Oyundaki bulmacaların büyük kısmı mini bulmaca dediğimiz türden, kimi zaman boruları birleştiriyor, kimi zaman farklı malzemeleri kullanarak iksir üretiyorsunuz. Genel olarak ne yapacağınızı açıkça anlatmayan, ekrandaki çizimlerden ve grafiklerden faydalanarak kuralları bulmanızı isteyen tarzda bulmacalar bunlar. Dolayısıyla yapmanız gerekeni anlamak için birkaç kez deneme yanılma yapmanız gerekebiliyor. Bu bulmacaları geçme imkanının olmadığını da hatırlatayım, ama zaten bir adventure oyununun temeli bulmacalara dayandığı için zaten bulmacaları geçmek istemezdiniz.Oyunun başında ilk olarak Megacity ismindeki metropole ulaşmamız gerekiyor, bunun için de bozuk bir uçağı tamir etmek için gerekli olan parçalarını bulmamız. Bu parçaları bulmak o kadar kolay değil çünkü her parça için ayrı bir robota yardımcı olmanız gerek. Bu yardımlar da genelde bulmaca çözerek halledilen şeyler. Uçağı çalıştırıp Megactiy'e gittiğimizde etrafta çok sayıda mutant hayvan olduğunu görüyoruz ve bu sefer de ilerlemek için bunlardan kurtulmamız, bazen dikkatlerini dağıtmamız, bazen de bayıltmamız gerekiyor.


Maksimum 1920x1080 desteği olan oyun hemen her makinede çalışabilecek mütevazi sistem gereksinimlerine sahip.Oyundaki tüm karakterler kendilerine has bir dilde konuşuyorlar, bazı bulmacaları çözebilmek ve hikayede ilerleyebilmek için size söylenenlere dikkat etmeniz gerekiyor. Neyse ki konuşmaları kaçıranlar için de oldukça iyi hazırlanmış bir diyalog geçmişine erişebiliyorsunuz. Jurnal de o andaki görevinizi size gösteriyor, böylece hiçbir zaman kendinizi ne yapacağınızı bilemez durumda bulmuyorsunuz.


Life of Delta'nın zorluk seviyesi son derece iyi ayarlanmış, özellikle de bu türdeki oyunlarda tecrübesi olan oyuncular bulmacaların seviyesinden bir hayli hoşlanacaklardır. Sizde Delta'ya bu keyifli yolculuğunda eşlik etmek isterseniz Life of Delta'yı hesaplı fiyatı ve 12 ay taksit imkanıyla Playstore'dan satın alabilirsiniz.


İLGİLİ ÜRÜNLER

189,00 TL
Türk Telekom internet müşterilerine özel
15,75 TL x 12 ay taksitle!

Giriş yapmak istediğiniz aboneliği seçiniz.